Czym jest SEM?

12 stycznia 2022
12 stycznia 2022 jacek

Czym jest SEM?

THE EVOLUTION OF A THEME LEGEND

Czym jest SEM? SEM (Search Engine Marketing) to forma marketingu internetowego, która obejmuje płatne reklamy w wynikach wyszukiwania, zwane również reklamami PPC (Pay-Per-Click), oraz inne formy promocji oparte na wyszukiwarkach internetowych. SEM obejmuje zarówno działania SEO (Search Engine Optimization), które są organiczną metodą poprawy widoczności witryny w wynikach wyszukiwania, jak i płatne reklamy, które umożliwiają natychmiastowe pojawienie się witryny w wynikach wyszukiwania za określoną opłatą.

Główne elementy SEM to:

1. Płatne reklamy w wynikach wyszukiwania (PPC)

To reklamy, które pojawiają się na górze lub na dole wyników wyszukiwania, oznaczone jako reklamy lub sponsorowane wyniki. Płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie na Twoją reklamę. Najpopularniejszą platformą do tworzenia płatnych reklam w wynikach wyszukiwania jest Google Ads.

2. Remarketing

To strategia marketingowa, w której reklamy są wyświetlane użytkownikom, którzy już odwiedzili Twoją witrynę internetową. Dzięki remarketingowi można dotrzeć do osób, które wcześniej wykazały zainteresowanie Twoją ofertą, ale nie dokonały zakupu.

3. Display Advertising

To reklamy wyświetlane na stronach internetowych w formie banerów, grafik, tekstów lub filmów. Platformy reklamowe oferują różne opcje dotarcia do konkretnej grupy docelowej na podstawie ich zainteresowań, zachowań online itp.

4. Google Shopping

To specjalne reklamy produktowe wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google wraz z informacjami o produktach, takimi jak cena, zdjęcia i opisy. Google Shopping jest szczególnie skuteczny dla sklepów internetowych, ponieważ umożliwia prezentację produktów bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

SEM jest skuteczną strategią marketingową, która pozwala firmom dotrzeć do potencjalnych klientów w momencie, gdy są one aktywnie zainteresowane danym produktem lub usługą. Dzięki płatnym reklamom w wynikach wyszukiwania można szybko zwiększyć widoczność swojej witryny i przyciągnąć nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *